Cilt Bakımı

Insanların çevreye zorunlu teması sonucunda yani çevrenin insan üzerindeki etkileri sonucuyla, cildimiz zamanla yıpranma ve bozulma düzensizlikleri göstermektedir. Bu yıpranma ve bozulmaların bir başka nedeni de, cildimizde bulunan seekresyonlardır. Bakımsız kalmış ciltlerde, zaman içerisinde, cildin hava alma kapasitesini arttıran gözenekler kapanır. Bunun yanında cildinizde komedonların ve tıkaçların oluşması muhtemeldir. Bunlar sonucunda, cildiniz gittikçe mat bir görünüm kazanırken cansızlaşarak elden ayaktan düşecektir. Akne yapılı cilt dediğimiz yani cilt yapısı yağlı olan bireylerde bu olumsuz sürecin yaşanması çok daha hızlı bir biçimde olmaktadır. Cilt bakımının yapılması işlemi oldukça basittir. Cildinizde zamanla oluşan tıkanıklıkların temizlenmesi için cildin oksijenlemesi ya da beslenmesini harekete geçirici işlemler uygulanacaktır. Bu ise cildinizin üzerinde tabakalaşmış ve gözeneklerinizin hava almasını engelleyen sebumlar temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu işlemler yapıldığında cildiniz daha güzel ve estetik bir görünüm kazanacaktır. Bugün en küçük semt berberlerinde bile cilt bakım işlemleri yapılmaktadır. Ortalama bir güzellik salonuna giderek cilt bakımı yaptırmanız da mümkündür.

Peki neden profesyonel bir cilt bakımı tedavisi almanızı önermekteyiz? Çünkü bu formatta uygulanan bir cilt bakımı işlemi hem derinizin yaşlanmasını geciktirecektir hem de çok daha iyi bir estetik görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu bağlamda, profesyonel cilt bakımı için kullanılan cihazların çok ileri teknoloji ürünleri olduğunu ve cildinizin derin tabakalarına kadar inerek gözeneklerinizin açılması için neredeyse yüzde yüze yakın bir etkinlik gösterdiğini belirtmemizde yarar görüyoruz. Profesyonel anlamda yapılması planlanan bir cilt bakımı seansı takriben 1 ila 1,5 saat arası bir zaman diliminizi almaktadır. Tam manasıyla uzmanlar aracılığıyla tavsiye edilen şey, ayda bir seanslık bir cilt bakım tedavisi yaptırmanın, cildinizin yıpranmasını önlemek ve daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlamak açısından en verimli aralık olduğudur.

Profesyonel düzeyde yapılmış bir cilt bakımından elde edeceğiniz faydalara şöyle sıralamak mümkündür:

(1) cildinizde yer etmiş ölü tabakalardan kurtulursunuz, (2) cildinizdeki gözenekler açılmakta ve komedonlardan temizlenmektedir, (3) Cildiniz yeteri oranda nemlendirilmiş olur, (4) Cildinizin oksijenlenme oranı artmaktadır, (5) Peeling uygulaması ile cildiniz yenilenmektedir, (6) yenileyici etki içeren ürünleri kullanıldığından cildinizin yenilenmesi yeterince sağlanmış olur.

Kısaca iyi ve profesyonel düzeyde yapılmış bir cilt bakımı işleminden sonra, hem cildinizin daha da yıpranmış bir görüntü kazanmasının önüne geçmiş olursunuz hem de daha genç bir görünüm kazanmasını sağlarsınız.