Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Ameliyatının İple Yapılması

“İple kepçe kulak ameliyatı” kulak bozukluklarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde neşter kullanılmaz ve bu yüzden hiçbir biçimde kan akmaz. İple kulak estetiği yapılması durumunda sadece 15 dakikalık bir zaman diliminde kulaklarınızdaki kepçelikten tam anlamıyla kurtulursunuz. Kulakların normalde olması gereken açıya doğru çekilmesi gerçekten de bu işlem özelinde sadece çeyrek saatlik bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilmektedir. İp ile yapılan kepçe kulak estetiğinin güvenilir ve kalıcı etkileri olan bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Bu operasyondan sonra herhangi bir ek operasyona ihtiyaç duymazsınız. Peki, iple kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılmaktadır? İple yapılan kepçe kulak ameliyatında da temel hedef, kulak kıkırdağınızın olması gereken yere taşınmasıdır. Kafatası ve kulak arasında olması gereken açı iyi hesaplanmalıdır. Kulakların geri alınması işlemi esnasında özel üretilmiş estetik ipler alınacaktır. Bu ipler oldukça sağlam bir malzemeden üretilmişlerdir ve bu yüzden ömürler gayet uzundur. İple yapılan kepçe kulak operasyonlarında genel olarak lokal anestezi kullanılmaktadır. Bu, bir bakıma sadece işlem yapılacak bölge olan kulağın uyuşturulması anlamına gelmektedir.

Peki, iple yapılan kepçe kulak estetiği operasyonunda sonra sizi nasıl bir süreç beklemektedir? Aslına bakılırsa, operasyon esnasındaki konfor sizin için operasyondan sonra da geçerli olmaktadır. Bir başka deyişle, hastaların hiçbir biçimde ameliyat esnasında ve sonrasında acı hissi yaşamaları söz konusu değildir. Kulaklarınıza operasyondan sonra bir müddet kalması gereken bandaj uygulaması yapılacaktır. Ve ameliyatınız tamamlandıktan bir süre sonra bu bandajın çıkarılması için kontrole gelmeniz gerekecektir. Ancak bu bandajın nasıl çıkarılması gerektiğini gösterdiğimiz hastaların büyük bir kısmının kendi başlarına bu bandajı çıkarabildiklerini de söyleyebiliriz. Operasyonun akabindeki ilk gün, duş alabilirsiniz ya da banyo yapabilirsiniz. Şunu söylemek mümkün: Operasyonun bitimi ile birlikte, çalışma hayatınızı ya da rutin toplumsal yaşantınızı aksatacak herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.

“Operasyondan sonra nasıl bir bakım süreci yaşamalıyım?” gibi bir soru aklınıza takılabilir. Size bu konuda işinize yarayacak bilgiler vermek istiyoruz. İple yapılan kepçe kulak operasyonundan sonra sizin için bakım işlemleri oldukça basit bir boyutta kalacaktır. Sadece bir gün kalması gereken çok ufak bandajlarınız olacaktır. Bu bandajlar için sağlık merkezine uğramanız yeterli olacaktır ancak yukarıda da söylediğimiz gibi bu bandajların çıkarılması oldukça basittir ve size uzman doktor tarafından gösterilen yöntem sayesinde tek başınıza bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Belki de bakım süreci ile ilgili olarak öne çıkan en önemli şey, operasyon geçirmiş kulakların dışsal (fiziksel) etkilerden korunmasıdır. Örneğin, kulaklarınıza fiziksel zarar verebilecek her türlü spor aktivitesinden uzak durmanızı öneriyoruz. Her şeyin yolunda gidip gitmediği konusunda herhangi bir kaygınızın kalmaması adına, sadece tek seferlik olmak üzere, operasyonunuzun yapıldığı sağlık merkezine uğrayıp bilgi almanız yine sizin avantajınıza olacaktır.

İzsiz Kepçe Kulak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılmaktadır?

Kepçe kulak ameliyatı talep eden hemen hemen bütün hastaların aklına takılan en bariz soru şudur: Acaba, iz bırakmadan bir kepçe kulak ameliyatı yapılması mümkün müdür? Bu sorunun cevabının tam olarak “evet” olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekten de, kepçe kulak estetiği ameliyatında kullanılan teknikler sayesinde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bir kepçe kulak ameliyatında kullanılabilecek farklı türden iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi, “klasik yöntem” olarak da bilinmektedir. İkinci yöntem ise, “iple asma yöntemi” olarak isimlendirilmektedir. Şunu söylemek mümkündür: Her iki teknik ile yapılan ameliyatlardan sonra kulaklarınızda herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. İple yapılan kepçe kulak ameliyatlarından neşter kullanılmasına gerek duyulmamaktadır. Bu yüzden, herhangi bir neşter izinin oluşması zaten ihtimal dışıdır. Kulaklarınız ya da tek bir kulağınız ip aracılığıyla arkaya doğru yaslandırılır ve bu sayede işleminiz tamamlanmış olur. Klasik yöntemden bahsetmek gerekirse, burada, kulağınıza neşter değmektedir ancak neşter izi çok dikkatli bir biçimde bakıldığı zaman görülebilecek bir yerde (kulak arkasında) kalmaktadır. Bu iz ilk bakışta kesinlikle görülmemektedir. Dediğimiz gibi, çok dikkatli ve uzun süreli bakışların ardından bu iz kısmen belli olur. Ameliyatınız klasik yöntem başlığı altında yapılsa dahi, oluşan iz 1 yıl sonrasında kendiliğinden bariz bir biçimde kaybolacaktır. Bu nedenle, belirli şartlar altında, her iki teknikten sonra da herhangi bir iz kalmadığını söylemek mümkündür. Bir kepçe kulak ameliyatının başarılı bir biçimde hayata geçirilme ihtimali oldukça yüksektir. Ortalama olarak bu oran % 90’lara kadar varacaktır. Geriye kalan kısım, genel olarak, kulakları ile ilgili genetik sıkıntılar yaşayan hastalardır. Bir başka deyişle, genetik kodları nedeniyle kulağının kıkırdak yapısında sorun olan bir hasta, ameliyatı başarılı bir biçimde yapılsa bile yine operasyondan sonra sıkıntı yaşayabilir. Ancak kişilerin durumu ne olursa olsun, uzman doktor tarafından bu kişilere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Ameliyatınız bilgilendirilmenizden sonra başlatılacaktır zaten. Bu tarz hastalar ameliyatları tamamlandıktan sonra yine bir müddet kontrol altında tutulmaktadırlar. Biz, kepçe kulak ameliyatlarının sizi sorunlarınızdan kurtarmada oldukça sağlıklı ve güvenilir bir yol olduğunu söylemek istiyoruz.