Liposuction Nedir?

Gündelik yaşantınızda liposuction kelimesini büyük oranda duymuşsunuzdur. Liposuction’ın ne olduğunu tanımlayarak başlayalım. Liposuction yöntemi ile kişilerin derilerinin altında zamanla toplanan yağ birikintileri, uzman cerrahların kullandıkları incel kanüller ve vakumlar eşliğinde alınmaktadır. Liposuction işlemi için ideal pozisyonda olan bir hasta tam olarak yeterli düzeyde diyet ve egzersiz yapmasına rağmen, vücudunun belirli bölgelerindeki derialtına sıkışmış yağları eritemeyen kişilerdir. Yağları çekmek için uygulanan liposuction işleminden sonra yağ hücresi sayısı kalıcı bir biçimde azalmaktadır. Liposuction işlemleri sonucunda ortaya çıkan durumun yani kalıcı yağ hücrelerinden kurtulma durumunun bir daha tekrarlamadığını söylüyoruz. Yağ hücreleri bir kez daha gün yüzüne çıkmayacaktır. Çok düzenli ve dengeli beslenmesine rağmen birçok kişi ideal vücut ölçülerine sahip olamaz. Bunun temel nedeni, kişiler beslenmelerine ne kadar dikkat ederlerse etsinler, basen ve karın bölgesinde biriken yağların eritilmesinin güç olmasıdır. Kişiler sıfır beden olsalar bile bu bölgelerdeki yağların erimediği bilinmektedir. Böylesi bir durumdan kurtulmak için kişilerin yağ aldırma işlemine başvurmalarının en etkin yol olduğunu düşünüyoruz.

Kendi meLiposuction genel olarak kişilerin vücut hatlarını inceltmek için uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntem sayesinde vücut hatlarınız inceldiği için daha güzel bir biçime sahip olmuş olursunuz. Karın ve basenlerde oluşan ve yukarıda da dediğimiz gibi ne kadar egzersiz ve diyet yapılırsa yapılsın yakılamayan yağlardan kurtulmanız sayesinde kişiler çok daha estetik bir görünüm elde edeceklerdir. Ancak yağ aldırma işleminin bir zayıflama işlemi olmadığını da söylemek istiyoruz. Bu ikisi birbirinden tamamen farklı şeylerdir. Gelgelelim sonuçta vücudunuzdan bir miktar yağ alınacaktır ve haliyle bu durumda bir miktar kilo kaybı yaşamanız olağan bir şeydir. Bazı hastaların ne kadar kilo verirlerse versinler bahsettiğimiz bölgelerde incelme yaşayamadıkları ve tam anlamıyla düzenli bir görünüme kavuşamamaktan şikayetçi oldukları bilinmektedir. İşte liposuction işlemleri tam olarak bu nedenle vardır. Bu yöntem sayesinde vücüdunuzun her bir bölgesinden yağ alınması oldukça kolaydır. Liposuction işlemlerinin en sık uygulandığı vücut bölgeleri karnınız, beliniz, göbeğiniz, kalçalarınız, basenleriniz, gıdınız vb. dir.nizi eklemek için buraya tıklayınız

Liposuction işlemleri genel olarak lokal anestezi ya da uzman cerrah gerekli görürse genel anestezi başlığı altında yapılabilmektedir. Gelgelelim modern dünya üzerinde kabul görmüş en iyi uyuşturma tekniği, yağ alınması planlanan bölgenin özel solüsyonlar vasıtasıyla uyuşturulmasına dayanmaktadır ve bu tekniğe “Tümescent Teknik” adı da verilmektedir. Bu yöntemin dünya üzerindeki en güvenilir yağ çekme işlemi olduğunu söylemek mümkündür. Bu yöntem özelinde ilk yapılan şey, yağ alınacak bölgeye özel bir sıvı karışımın enjekte edilmesisdir. Böylece hem liposuction yapılacak olan bölge uyuşturulmuş olunur hem de kansız bir hale getirilmiş olur. Sonrasında yapılacak olan şey ise sadece vakum cihazına bağlanmış olan ince kanüller vasıtasıyla alınması planlanan yağın çekilmesinden başka bir şey değildir. Yağ çekme işlemi için yalnızca ince kanüllerin sığabileceği genişlikte olan 2 ya da 3 mm’lik küçük kesiler yapılmaktadır. Kesiler katlantı bölgesine doğru gelecek biçimde yapılmaktadır ve çok küçük çaplı oldukları için yağ çekme operasyonundan sonra herhangi bir iz kalması mümkün değildir. Yağlarınız alındıktan sonra hemen evinize dönüp istirahat etmenizi öneriyoruz. Birkaç gün içerisinde toplumsal yaşantınıza kaldığınız yerden devam etmenizin önünde herhangi bir engelin bulunmadığını da belirtmek istiyoruz. Yağlarınız alındıktan sonraki evrede oluşacak olan ağrılarınız basit ağrı kesiciler kullanmanız durumunda kolay bir biçimde atlatılacaktır. Yine ameliyat bittikten sonra oluşması olağan şeyler ödem ve morarmadır. Liposuction işlemi yaptıran hastaların uygulama yapılmış bölgelerine 1 ay süresince korse giymelerini öneriyoruz. Liposuction işlemleri ile daha estetik ve daha düzgün görünümlü bir vücuda sahip olmanız imkan dahilindedir.