UL TERAPİ

Günümüz dünyasında her geçen gün gelişen teknoloji, estetik amaçlı ameliyat işlemlerinde daha verimli ve başarılı sonuçlar alınması adına düzey atlatıcı nitelikte bir profil sunmaktadırlar. Bu çığır açıcı aygıtlardan birisi de “ulterapi” denilen cihazdır. Ulterapi cihazının yetkinliği, sadece 20 dakikanızı ayırarak, ameliyatsız ve mükemmel sonuç garantili yüz germe işlemlerinizi yaptırmanız mümkün kılmaktadır. Ayrıca ulterapi yöntemi kullanılarak yalnızca 10 dakika içerisinde arzu ettiğiniz kaş kaldırma işlemini başarılı bir biçimde yaptırmanız mümkündür. Ulterapi (İngilizcesi high-intensity focused ultrasound olan), bir başka deyişle yüksek yoğunluklu bir biçimde odaklı ultrason enerjisinin işlevi, cildinize daha sıkılaşmış ve yenilenmiş bir görünüm vermeye çabalamaktır. Birçok lazer ya da radyofrekans sitemleri yalnızca deri üzerinde etkili olmaktadır. Bir başka şekilde söylersek, derinin altında kalan derin doku yapılarına ya da fasiyal şekillenmelere etkileri olmaz. Çünkü bu cihazların dizayn edilme şekli sadece cildin 1-2 mm derinliğine inmesine izin vermektedir. Gelgelelim ulterapi cihazının kullanılması, cildiniz üzerinde herhangi bir yara izi oluşmasına izin vermeden yaklaşık olarak 4.5 mm’lik bir derinliğe kadar inilmesini sağlamaktadır. Insanlar 30’lu yaşlarından itibaren derilerinin yaşlanmaya başladığına şahit olurlar. Bu yöndeki ilk ipuçları, güldüğünüzde oluşan çizgilerin belirginlik kazanması ve çene kenarında bulunan derilerinizin sarkık bir görüntü çizmeye başlamasıdır. Ayrıca boyun kısmındaki gevşeme ve kaşların düşmeye başlaması da bu ipuçlarına dahil edilebilir.

En belirgin ipuçlarından birisi de alın çizgilerinin oluşmasıdır. Özetle yaş 30’u geçtiği zaman, yüzünüz eski diriliğini ve dolgunluğunu yitirmeye başlar. Sarkmalar ortaya çıkmaya başlar ve cildiniz kendi kendini toplama özelliğinden yoksundur. Mimikleriniz fazlaca olduğu bölgelerdeki kırışıklıklarınız ve kat izleri giderek daha belirgin bir hal almaya başlar. Aslında yaşlanmanızın yanında cildinizin altında yaşayan dokularınızın da zamanla bozulmaya başlaması, böylesi durumların ortaya çıkmasında oldukça etkilidir. Cildinizin altındaki kaslarınızı sarmalayan faysal yapılar gevşemeye başlar. Bu sebepten ötürü, derinlerde bulunan yağ yastıkları ve kas dokuları yerçekimi yasasının karşı konulamaz etkisiyle iyice kendisinden vazgeçer ve aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu doku yapılarının sarkmasını engellemek, ancak derinizin altındaki tabakalarda yaşayan yumuşak yapılı dokuların yüz germe işlemleri sayesinde gerginleştirilmesi yoluyla mümkündür. Cildinize temas eden lazer ışınlarının sizin için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ulterapi yöntemiyle kırışıklık ve sarkma oluşmuş bölgelerin toparlanması ve dolgunlaştırılması ameliyat yapmaya gerek kalmadan, olası hale gelmektedir. Ulterapi aygıtı iki ayrı başlığa sahiptir. Bunlarda biri 4.5 mm’lik iken, ötekisi 3 mm’lik bir başlıktır. 4.5 mm uzunluğundaki başlık, deri altındaki dokulardaki gevşemeleri ve sarkmaları toparlamaya çalışırken, 3 mm uzunluğundaki başlık ise, deri altındaki orta ve daha az derin tabakalara etki etmeyi amaçlayarak toparlanmayı sağlamaya çalışır.

Ulterapi uygulamalarının çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bunlardan ilki, tek seanslık bir uygulama tipi olmasıdır. İkinci olarak, uygulamadan sonra yüzünüzde herhangi bir izin oluşmasına rastlanmaz. Üçüncü olarak ise, kişinin aynı gün içinde normal toplumsal yaşantısına geri dönmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Dördüncü olarak, hem cildinizdeki sarkmaların toparlanmasına hem de kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olduğu söylenebilir. Beşincisi, tedavi öncesinde herhangi bir hazırlık işlemine başvurmaya gerek yoktur. Son olarak ise, ameliyatsız bir şekilde yüzünüzü gerdirmiş ve kaşlarınızı kaldırmış olursunuz. Ulterapi uygulanması çok kolay bir yöntemdir. Ortalama olarak 20 ila 30 dakika arası bir zamanınızı almaktadır. Uygulandığı esnada bazı bölgelerinizde ufak tefek ağrılar hissedebilirsiniz. Gerçi işlem sonrasında da derinizde hafiften bir ödem oluşması ya da bir kızarıklığın baş göstermesi olasıdır ama tüm bu küçük olumsuzluklar kısa bir süre sonra kendi kendilerine ortadan kaybolurlar. Ulterapinin etkisi uygulanma bittikten hemen sonra görülmeye başlanır. Ancak en ideal ve yüksek etkisi işlemden yaklaşık olarak 2 ila 3 ay sonrası bir dönemde gün yüzüne çıkmaktadır. Ulterapi yöntemi hemen hemen herkese uygulanabilmektedir. Yalnızca ciddi bir şekilde kalp ve böbrek problemlerine sahip olan kişilere uygulanmaması gerekmektedir. Ulterapi ile yüzünüz ameliyata gerek kalmadan gerilmektedir ve bu sayede cildinizdeki kırışıklıklarınız gözle görülür biçimde azalmaktadır. Ayrıca FDA’nın onayından geçtiği de söylenmelidir. Gelgelelim, ortaya çıkan sonuçlar kesinlikle yüz germe ameliyatındaki sonuçlar ile kıyaslanmamalıdır.